Ogłoszenia - 16. Niedziela Zwykła 21.07.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nieszpory eucharystyczne o godz. 18.30, a po nich zmiana tajemnic różańcowych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, a na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Ofiarami na tacę wspieramy dzisiaj WSD w Tarnowie. Bóg zapłać.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w int. Ojczyzny z modlitwą za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Marii Magdaleny – w poniedziałek; święto św. Brygidy – we wtorek; wspomnienie św. Kingi – w środę; święto św. Jakuba – w czwartek (w tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa – pamiętajmy w modlitwach o ks. Krzysztofie z racji imienin); wspomnienie św. Joachima i Anny – w piątek.

5. Każda parafia w naszej diecezji ma wyznaczony jeden dzień na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Dla naszej parafii jest to dzień 21 lipca, a więc dzisiaj. Adorację rozpoczniemy bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.00, i w ciszy będziemy trwać przy Najświętszym Sakramencie do nieszporów eucharystycznych o godz. 18.30. Zapraszamy do modlitwy wszystkich parafian i gości. Szczególnie zapraszamy Akcję Katolicką (13.00-14.30), Stowarzyszenie Rodzin Katolickich (14.30-16.00), grupy modlitewne i wszystkie pozostałe grupy w parafii (16.00-17.30), Róże Żywego Różańca (17.30-18.30).

6. 132. rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w najbliższą niedzielę. Uroczysta Msza Święta z procesją eucharystyczną będzie o godz. 12.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, rodziców z dziećmi dzwoniącymi i sypiącymi kwiaty, osoby niosące feretrony i prosimy o włożenie strojów regionalnych. Na tej Mszy Św. będziemy też modlili się w int. Ks. Proboszcza, który 10 lat temu został mianowany proboszczem w naszej parafii, a także za narody polski i węgierski w ramach obchodów szczawnickich dni przyjaźni.

7. Błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z okazji patronalnego święta św. Krzysztofa odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Jak zwykle, wjazd przez parking kościelny, przejazd koło kościoła, i wyjazd przez posesję plebańską na ulicę Jana Wiktora. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy przez MIVA Polska.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje przy kościele w niedzielne poranki Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Michał Kudłacz. Polećmy go Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego