Boże Ciało 2022

Boże Ciało 2022

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa (czwartek, 16.06.2022), podniosłej atmosferze współtworzonej przez wszystkie asysty i uczestników, wzbogaconej przepiękną pogodą, odbyła się czerwca doroczna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Ołtarze procesyjne przygotowywali: młodzież, Akcja Katolicka, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Róże Różańcowe i inne osoby dobrej woli, pragnące włączyć się w te przygotowania. Jest to wyjątkowe duchowe doświadczenie.

W tym roku dodatkowym motywem naszego świętowania była 10. rocznica święceń kapłańskich ks. Piotra Cierniaka, który przewodniczył liturgii, przez cały dzień był również kaznodzieją.

Niezmiernie się cieszymy, że tak bardzo liczne zgromadzenie mogliśmy razem stworzyć, że wspólnie razem mogliśmy zamanifestować nasze przywiązanie do Boga, do wiary, do tego, co z tradycji polskiej i katolickiej wyrasta.

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich uczestników, poczynając od tych, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli swoją „cegiełkę” do uświetnienia tej uroczystości. Serdecznie dziękujemy także straży miejskiej i straży pożarnej za zabezpieczenie trasy przemarszu naszej procesji.

Galeria zdjęć