Ogłoszenia - 14. Niedziela Zwykła 7.07.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach – w Parku Dolnym o godz. 16.00, a na Sewerynówce o godz. 17.00.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem; Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi parafialny Zespół Caritas – w sobotę wieczorem;.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jana Z Dukli – w poniedziałek; święto św. Benedykta, patrona Europy – w czwartek; wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – w piątek; wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta,  patronów diecezji – w sobotę.

4. Grupę Odnowy „Synaj” zapraszamy na spotkanie we wtorek wieczorem.

5. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w lipcu lub na początku sierpnia zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje przy kościele w niedzielne poranki Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

8. Pieniński Oddział Związku Podhalan zaprasza na plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej w 122. rocznicę postawienia krzyża na Bryjarce. Odbędzie się ono w piątek (12 lipca). Początek o godz. 19.45 przy krzyżu misyjnym koło kościoła.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące dofinansowania do 85% zakupu i montażu domowych magazynów energii do istniejących instalacji fotowoltaicznych. Odbędą się one 9. i 11. lipca o godz. 17.00 – szczegóły na stronie internetowej Urzędu.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Wiercioch. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego