Ogłoszenia - 11. Niedziela Zwykła 16.06.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Naszymi modlitwami wspieramy dzisiaj Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe – codziennie w ramach dziękczynienia po Komunii Świętej w czasie Mszy Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Modlitwa za przyczyną św. Pio z Pietrelciny– w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – w poniedziałek; wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – w piątek.

5. Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w piątek o godz. 8.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną – w środę na godz. 17.30.

7. Parafialny odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Głowna uroczystość z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 12.00. Zapraszamy poczty sztandarowe, osoby niosące feretrony, Rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi i młodszymi do dzwonienia i sypania kwiatów a także prosimy o włożenie strojów regionalnych.

8. Popołudniowe Msze Święte w kaplicach rozpoczną się w ostatnią niedzielę tego miesiąca, czyli 30 czerwca. Kaplica w Parku Dolnym została uporządkowana po przeprowadzeniu odkrywek koniecznych do opracowania planów konserwatorsko-budowlanych mających na celu jej restaurację. Konieczne jest jeszcze gruntowne posprzątanie kaplicy i jej otoczenia, aby móc tam godnie sprawować Eucharystię. Sąsiadów korzystających z niej latem oraz wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego sprzątania w środę na godz. 17.00.

9. Przełożona Prowincjalna Sióstr Służebniczek poinformowała, że na wakacjach dokona się zmiana siostry opiekującej się wystrojem kościoła. Siostrze Krystynie serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii i wszelkie dobro, jakie po sobie zostawia. Bóg zapłać!

10. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

11. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

12. Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem „Maryja Obecna w Kościele” rozpoczyna się w sobotę, 29 czerwca – wieczorem. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę do Tuchowa, która odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca, po południu. Wyjazd ze Szczawnicy o godz. 15.00 na Mszę Świętą o godz. 18.30. Zapisy u p. Aleksandra Majerczaka lub w namiocie kiermaszu. Koszt zależny od ilości uczestników.

Do użytku wewnętrznego