Ogłoszenia - 10. Niedziela Zwykła 9.06.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe – codziennie w ramach dziękczynienia po Komunii Świętej w czasie Mszy Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzi – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – we wtorek; wspomnienie bł. Romana Sitki i Towarzyszy Męczenników – w środę; wspomnienie św. Antoniego z Padwy – w czwartek; wspomnienie bł. Michała Kozala – w piątek.

5. Nabożeństwo Fatimskie, odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Poprowadzi młodzież, która niedawno przyjęła Sakrament Bierzmowania

6. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza.

7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną – w środę na godz. 17.30; Akcję Katolicką  – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.30.

8. Posługę wikariusza kończy w naszej parafii ks. Piotr Cierniak, który został skierowany do pracy w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich. Na Jego miejsce przyjdzie ks. Kamil Porębski, Neoprezbiter pochodzący z parafii Sanktuaryjnej Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Zmiana ta dokona się formalnie pod koniec sierpnia, ale już teraz dziękujemy ks. Piotrowi za posługę w naszej parafii i wszelkie dobro, jakie po sobie zostawia. Bóg zapłać!

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

11. Uczestników Pielgrzymki na Jasną Górę i do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, informujemy że wyjazd będzie o godz. 4.30.

12. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci zamieszkałych w naszej parafii, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Do użytku wewnętrznego