Ogłoszenia - Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, i o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który w naszej parafii jest obchodzony jako tzw. „biały tydzień”: nabożeństwa majowe wraz z Nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego – codziennie o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyna św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie NMP z Fatimy – w poniedziałek – w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice; święto św. Macieja, Apostoła – we wtorek; święto św. Andrzeja Boboli – w czwartek – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszego Biskupa diecezjalnego Andrzeja.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Grupa Odnowy „Synaj” zaprasza wszystkich chętnych na Mszę Świętą w sobotę wieczorem na godz. 19.00 i na wigilijne czuwanie po Mszy Świętej. Dzieci, także te mniejsze z rodzicami, zapraszamy w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę modlitewna „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj”– we wtorek wieczorem; Scholę parafialną - w środę na godz. 17.30; Akcję Katolicką - w środę wieczorem, DSM - w piątek na godz. 15.30.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na majówkę w rocznicę urodzin Jana Pawła II, w sobotę, na godz. 17.00 na Przystani Flisackiej w Pieninach.

8. Związek Podhalan zaprasza na majówkę przy kapliczce na Rówionkach – ul. Sopotnicka przy Koncolu – w środę, 15 maja, na godz. 18.00.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

11. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie, w sobotę 18 maja. Jej szczegółowy program oraz informacje o zapisach znajdują się na tablicy z ogłoszeniami.

12. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o kolejnej transzy pomocy w Ramach Funduszy Europejskich na Pomoc Żywnościową 2021-2023, o warunkach i terminach jej uzyskania - w piśmie, które znajdziemy na tablicy ogłoszeń.

Do użytku wewnętrznego