Ogłoszenia - 5. Niedziela Wielkan. - Odpust ku czci św. Wojciecha 28.04.2024 r.

Odpust ku czci św. Wojciecha B. M.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją Eucharystyczną, i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Za dzisiejszą posługę słowa dziękujemy serdecznie ks. Janowi Szczychowi.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa majowe, będą w kościele codziennie o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do wspólnego odprawiania tych nabożeństw w gronie sąsiadów przy kapliczkach na terenie parafii.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy – w poniedziałek; wspomnienie św. Atanazego – w czwartek; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – w piątek; wspomnienie św. Floriana – w sobotę.

5. W Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. Dodatkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny – zostanie odprawiona w kaplicy na Przysłopie – rozpocznie się ona około południa, po złożeniu wieńców przy pomniku, które będzie o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył, pełniąc zarazem posługę słowa, ks. infułat Adam Kokoszka. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Spowiedź w środę od godz. 18.00 oraz w czwartek od godz. 18.00, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. W piątek, z racji uroczystości, jedynie na Mszach Świętych. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej i Niżnej Szczawnicy, równocześnie dwóch księży, w sobotę od godz. 10.00.

7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów starszych – w poniedziałek na godz. 15.00, zaś ministrantów młodszych – na godz. 15.45; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną w środę na godz. – 17.30.

8. Msze Święte gregoriańskie poza parafią za śp. Apolonię Węglarz, śp. Katarzynę Zachwieję oraz śp.  Antoniego Mastalskiego rozpoczną się w środę, 1 maja.

9. Msza Święta z okazji Dnia Strażaka będzie odprawiona w kościele w Szlachtowej w sobotę, 4 maja, o godz. 17.00 – w imieniu Zarządu Miejsko-Gminnej ZOSP zapraszamy wszystkich Strażaków wraz rodzinami.

10. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie, w sobotę 18 maja. Jej szczegółowy program oraz informacje o zapisach znajdują się na tablicy z ogłoszeniami.

11. W ramach rewitalizacji ul. Zdrojowej remontowana jest droga prowadząca przez parking. Techniczny stan pozostałej części parkingu zmusił nas do przeprowadzenia, jako parafia, jej remontu. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

12. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

13. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej organizuje kolejny już – 10. Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej, z którego oferty można skorzystać od dzisiaj w każdą niedzielę i dni świąteczne do południa. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się i skorzystania.

14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Gasek. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego