Ogłoszenia - 4. Niedziela Wielkanocna 21.04.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30 a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, w którym przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Świętego Wojciecha – głównego patrona Polski i patrona naszej parafii – we wtorek, którą tradycyjnie będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę; święto św. Marka Ewangelisty – w czwartek – w tym dniu w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną odbędzie się tradycyjna procesja z modlitwą o urodzaje.

5. Uroczysta Msza Święta Odpustowa w przyszłą niedzielę, w czasie której będziemy obchodzić również rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, będzie celebrowana o godz. 12.00. Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych i włożenie regionalnych strojów. Posługę słowa w tym dniu będzie pełnił ks. dr Jan Szczych, proboszcz w Lubieniu Wielkim w Archidiecezji Lwowskiej, wykładowca liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym w Kijowie, a przed laty, również w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów starszych – w poniedziałek na godz. 15.00, zaś ministrantów młodszych – na godz. 15.45; grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną w środę na godz. – 17.30; Różę Żywego Różańca p. Stanisławy Jacak - w środę wieczorem.

7. W ramach rewitalizacji ul. Zdrojowej remontowana jest droga prowadząca przez parking. Techniczny stan pozostałej części parkingu zmusił nas do przeprowadzenia, jako parafia, jej remontu. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej organizuje kolejny już – 10. Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej, z którego oferty można skorzystać od przyszłej niedzieli w każdą niedzielę i dni świąteczne do południa. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się skorzystania.

Do użytku wewnętrznego