Ogłoszenia - 2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 7.04.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 (poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia) i o godz. 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. Przeżywając patronalne święto Caritas, pragniemy podziękować wszystkim, którzy w naszej parafii włączają się w tę działalność podejmując dzieła miłosierdzia oraz tym, którzy wspierają je ofiarami. W nawiązaniu do komunikatu z ubiegłego poniedziałku, ofiary na rzecz Caritas prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako Tydzień Miłosierdzia. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

4. W Liturgii tygodnia obchodzimy – przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w poniedziałek. Nie jest to święto obowiązkowe,  ale zachęcamy do udziału we Mszach Świętych. W tym dniu obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia związany z Duchową Adopcją, która polega na objęciu dziewięciomiesięczną modlitwą dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Stosowne deklaracje, które można znaleźć na stoliku z prasą, prosimy po wypełnieniu stosownych części składać we wskazanym miejscu na Mszach Świętych w poniedziałek. Diecezjalne obchody tego święta odbywać się będą w tym roku w Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach. Najbliższa niedziela, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, będzie Niedzielą Biblijną.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną w środę na godz. – 17.30; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. – 15.30.

6. W sobotę, 6 kwietnia, młodzież klasy VIII przyjęła w Krościenku Sakrament Bierzmowania. Wraz z rodzinami Bierzmowanych dziękujemy za otrzymane przez nich łaski oraz wyrażamy wdzięczność za dar ołtarza, którym jest nowy Mszał dla szczawnickiej parafii. Tym samym zapraszamy młodzież bierzmowaną, młodzież z naszej parafii i dekanatu oraz wszystkich chętnych na Wieczór Uwielbienia w piątek (12 kwietnia) na godz. 20.00 w naszym kościele, który poprowadzi dk. Michał Plichta. Będzie to spotkanie w ramach spotkań młodzieży z naszego dekanatu, szczególnie jako dziękczynienie za dar Sakramentu Bierzmowania.

7. W związku z rewitalizacją ul. Zdrojowej rozpoczęte zostały konieczne do przeprowadzenia prace na parkingu, Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

8. W przyszłą sobotę rozpocznie się diecezjalna peregrynacja relikwii, niedawno beatyfikowanej, rodziny Ulmów. Obejmie ona siedem wybranych ośrodków na terenie naszej diecezji. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do prywatnego pielgrzymowania. W ramach przygotowania do tego wydarzenia organizujemy także parafialną pielgrzymkę do Markowej – w sobotę, 13 kwietnia. Wyjazd o godz. 6.00, powrót na 22.00, możliwość zjedzenia ciepłego obiadu, poza tym suchy prowiant we własnym zakresie. W programie przewidziana jest wizyta w Sanktuarium w Leżajsku oraz udział  w Eucharystii inicjującej peregrynację w Tarnowskiej Katedrze. Cena zależna jest od ilości uczestników. Zapisy do środy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

9. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w kwietniu lub na początku maja zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę, po Mszy Świętej wieczornej.

10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1,5% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.

11. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jakub Pielak. Plećmy go Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego