Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i wieczorem, według czasu letniego, czyli o godz. 19.00. Nieszpory świąteczne o godz. 18.30.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów i przebieg Wielkiego Tygodnia: Straży Miejskiej i Pożarnej - za troskę o porządek w czasie plenerowej Drogi Krzyżowej ulicami Szczawnicy; wszystkim zatroskanym o porządek, a szczególnie Panu Stanisławowi i Paniom z Osiedla – za posprzątanie obejścia kościoła; Siostrze Krystynie oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o wystrój kościoła – za przygotowanie ołtarzy ciemnicy i grobu; Panu Organiście, Szczawnickiej Orkiestrze, Scholi Dziecięcej – za muzyczne ubogacenie liturgii; Straży Pożarnej – za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje – za nadanie podniosłego charakteru liturgii - dziękujemy w tym miejscu szczególnie tym, którzy tworzyli góralską straż Przy Grobie Pańskim; Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz innym osobom zaangażowanym w liturgię – za świąteczne jej  przygotowanie i aktywny udział w liturgii; Kapłanom Rodakom – za obecność, wspólną modlitwę oraz wszelką pomoc.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w różnego formy pomocy charytatywnej przed świętami. Parafialnemu Zespołowi Caritas, Grupie Wolontariatu ze SP nr 1, Szkolnemu Kołu Caritas ze SP nr 2 – za podjęte w tym czasie działania oraz szczawnickiej sekcji Grupy Podhalańskiej GOPR – za pomoc w dotarciu z darami do potrzebujących.

4. Osobom należącym do Stowarzyszenia Żywego Różańca dziękujemy za dar w postaci wielkopostnych obrusów na ołtarze, zaś anonimowym darczyńcom za komplet fioletowych nakryć. Bóg zapłać!

5. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, stanowiącego Oktawę Wielkanocy. Wieczorne Msze Święte, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – o godzinie 14.45. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę wieczorem.

6. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinach: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na KUL oraz na UPJP II.

7. W 19 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II Pieniński Oddział Związku Podhalan organizuje plenerowe Nabożeństwo Drogi Światła, na trasie od kościoła do krzyża na Bryjarce. Odbędzie się ono we wtorek w Oktawie Wielkanocy, 2 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy!

8. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Trwamy w łasce uświęcającej. Gdyby jednak ktoś pragnął skorzystać z sakramentu pokuty, będziemy spowiadać w czwartek od godz. 18.00, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

9. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek, 5 kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty chrześcijańskiego miłosierdzia. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz za osoby zaangażowane w działalność charytatywną, będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

11. Msze Święte gregoriańskie za śp. Helenę Urban i śp. Wojciecha Biela będą odprawiane poza naszą parafią od poniedziałku, 1 kwietnia. Natomiast za śp. Irenę Słowik z ul. Maćka zza Ławy – od soboty, 6 kwietnia.

12. W imieniu własnym, oraz wszystkich kapłanów ze szczawnickiej parafii, pragnę podziękować za życzenia, kierowane do nas w tych dniach bezpośrednio oraz te przesłane pocztą, czy drogą elektroniczną. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja! Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła pielgrzymującego, albo inaczej Kościoła walczącego o życie wieczne – niech zmartwychwstały Pan obdarzy Was prawdziwą radością z udziału w Jego zwycięstwie nad śmiercią, piekłem i szatanem, zaś w wieczności obdarzy łaską uczestnictwa we wspólnocie Kościoła Chwalebnego. Niech Jezus błogosławi!

Do użytku wewnętrznego