Ogłoszenia - 5. Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy! Po Gorzkich Żalach – zmiana tajemnic różańcowych.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje wiekopostne. Za trud ich prowadzenia dziękujemy ks. Prał. Władysławowi Zązlowi, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej nauka rekolekcyjna. Codziennie, od jutra do środy włącznie, Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Nauka stanowa dla kobiet jutro po Mszach świętych o 9.00 i 17.00. Nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek po Mszach Świętych o 9.00 i 17.00. Msza Święta z Sakramentem Namaszczenia w środę o godz. 11.00 – wcześniej będzie dla nich okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy w środę od godz. 15.00. Chorych do odwiedzin prosimy zgłaszać do wtorku wieczorem, w zakrystii albo na plebanii. Parafialna spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę. Szczegółowy program na tablicy z ogłoszeniami.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 – dla dzieci, o 17.00 – dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 – dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy!

4. Piątkową Drogę Krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi Związek Podhalan. Jeżeli pogoda dopisze oraz uda się nam uporządkować i posprzątać kaplice, to chcielibyśmy odprawić ją na zewnątrz. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do prac porządkowych i sprzątania w piątek od godz. 10.00. Mieszkańców ulic odpowiedzialnych za poszczególne kaplice prosimy o ich posprzątanie  w tym tygodniu – w dogodnym dla nich czasie.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocową Caritas, która obejmuje zbiórkę żywności i środków czystości. Dotrze ona przed świętami do potrzebujących z trenu naszej parafii. Torby charytatywne do tego przeznaczone, które można znaleźć w kościele przy figurze św. Antoniego, po napełnieniu, prosimy przynosić na plebanię do czwartku włącznie.

6. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach Świętych, zaś uroczysta procesja z palmami – przed Mszą Świętą o godz. 10.30. Rozpoczęcie liturgii na schodach Świętej Kingi, przy jej obrazie. Po zakończeniu Mszy Świętej zapraszamy do Sali Świętej Kingi, gdzie pracownicy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy wspólnie z członkami Pienińskiego Związku Podhalan zorganizują tradycyjny konkurs bazicek.

7. W Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 18.00. rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku pójdziemy ulicami Zdrojową, Park Dolny obok „Perły”, banku PKO i restauracji Bohema, Główną, Szalaya i schodami św. Kingi wrócimy na plac kościelny. O prowadzenie i niesienie krzyża prosimy:  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – Stacja I; Siostry zakonne – Stacja II; Flisacy – Stacja III; Róże Różańcowe – Stacja IV; Lektorzy i Ministranci – Stacja V; Caritas – Stacja VI; Kandydaci do bierzmowania – Stacja VII; Nauczyciele – Stacja VIII; DSM – Stacja IX; Związek Podhalan – Stacja X; Samorząd – Stacja XI; Rada Parafialna – Stacja XII; Służby mundurowe – Stacja XIII; Akcja Katolicka – Stacja XIV. Wszystkich, Parafian i Gości, serdecznie zapraszamy! Zwracamy się też z prośbą do służb mundurowych, aby tradycyjnie zatroszczyły się o bezpieczeństwo i porządek na trasie. Rozważania do poszczególnych stacji będą do odebrania w zakrystii w sobotę wieczorem i w niedzielę po Mszach Świętych.

8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; ministrantów starszych – w poniedziałek na godz. 15.00, zaś ministrantów młodszych – na godz. 15.45.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

Do użytku wewnętrznego