Ogłoszenia - 3. Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 – dla dzieci, o 17.00 – dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 – dla młodzieży, Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Kazimierza – w poniedziałek, pierwszy czwartek miesiąca – cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w tym dniu od godz. 16.00.

4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę modlitewna „Emaus” – w poniedziałek wieczorem, grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; scholę dziecięcą – w środę po Mszy Świętej wieczornej; młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców – w środę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego; DSM – w piątek na godz. 15.30.

5. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Przepraszamy za ich jakość, ale w ostatniej chwili pojawiły się problemy techniczne.

6. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

7. Związek Podhalan ze Szczawnicy organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na drogę krzyżową, który odbędzie się 17. marca. Szczegóły na temat wyjazdu znajdują się na tablicy z ogłoszeniami.

8. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że obecnie wydawane są skierowania do otrzymania artykułów żywnościowych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiesław Waluś, śp. Janusz Kordas; śp. Michał Słowik, śp. Piotr Wojtaszek oraz posługująca kiedyś w Szczawnicy siostra Angelina Józefa Gromala. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu!

Do użytku wewnętrznego