Ogłoszenia - 2. Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Msza Święta w intencji Ojczyzny, za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 – dla dzieci, o 17.00 – dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 – dla młodzieży.

4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 15.30 i 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty:  w środę od godz. 16.00, w czwartek od godz. 16.00, w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy – w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej – w sobotę od godz. 10.00.

5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów starszych – w poniedziałek na godz. 15.00, ministrantów młodszych – na godz. 15.45; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; LSO i DSM zapraszamy w I. piątek na Mszę Świętą.

6. Baranki paschalne i paschaliki będziemy rozprowadzać od przyszłej niedzieli.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Msze Święte gregoriańskie za śp. Pawła Szczepaniaka i śp. Mariana Zabrzeskiego będą odprawiane poza naszą parafią od piątku, 1 marca.

9. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1,5 % podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.

10. W przyszłą niedzielę, 3 marca, Pod Rapą odbędzie się XII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym”. Szczegółowy program w gablocie z ogłoszeniami. W ramach jego obchodów zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta o godz. 10.30.

11. NZOZ „Eskulap” w Szczawnicy zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku – w środę, 28 lutego, w godz. Od 14.00 do 16.00. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Gabryś. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu!

Do użytku wewnętrznego