Ogłoszenia - 1. Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Adam Wójcik, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy! Po tym nabożeństwie nastąpi zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na tacę, jako jałmużna wielkopostna, z przeznaczeniem na utrzymanie WSD w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej, pochodzącego z brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego, dk. Michała Plichtę i życzymy mu owocnej praktyki duszpasterskiej. Szczęść Boże!

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 - dla dzieci, o 17.00 - dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 - dla młodzieży.

5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem.

6. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Katedry św. Piotra – w czwartek.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Grupa Modlitewna „św. Ojca Pio” organizuje wyjazd na wiekopostny dzień skupienia do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu –  będzie on w sobotę (2 marca) o godz. 9.00. Zapisy będą możliwe do najbliższej niedzieli (25 lutego) u p. Kazimiery Szczepaniak. Ilość miejsc ograniczona.

9. Sadeccy rolnicy zapraszają na polową Mszę Świętą w intencji polskiego rolnictwa. Odbędzie się ona przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu, we wtorek o godz. 10.00. Można przyjechać z polskimi flagami, zarówno traktorami, jak i samochodami.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Antonina Irosz oraz śp. Józef Ciesielka „Hajcer”. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu!

Do użytku wewnętrznego