Ogłoszenia - 6. Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

1. Obchodzimy dziś w Kościele Światowy Dzień Chorego, choć niedzielna liturgia nie pozwala nam obchodzić wspomnienia Matki Bożej z Lourdes, i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 17.00. Adoracja przez cały dzień w następującym porządku: Mężczyźni – po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne – od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca – od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych – od godz. 14.30; kobiety – od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

5. W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, będą o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 15.30, i 17.00. Składka zebrana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły (wszyscy, od 18 do 60 roku życia, spożywamy 3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia).

6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni), w czasie których prosimy o dobre przygotowanie do się do Wielkanocy i szczere pojednanie z Bogiem i braćmi.

7. W Okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane tradycyjnie w niedziele o godzinie 16.00, zaś Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy!

8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1,5 % podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą. Przekazując 1,5% Twojego podatku na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej, organizacji godnej zaufania, pomagasz najbardziej potrzebującym!

11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Marta Bauer, długoletnia nauczycielka SP nr 1 w Szczawnicy. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu!

Do użytku wewnętrznego