Ogłoszenia - Święto Św. Rodziny (Stary Rok) 31.12.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” – Eucharystia z Nieszporami o godz. 17.00.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Oktawa Narodzenia Pańskiego – jutro – Msze Święte w Nowy Rok w porządku niedzielnym: wspomnienie św. Bazyleo i Grzegorza z Nazjanzu – we wtorek; Uroczystość Objawienia Pańskiego – w sobotę - Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na misje.

4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przed południem ulicami miasta przejdzie XI. Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Wszystkich chętnych – Szanownych Parafian i Miłych Gości, dorosłych i młodzież, a zwłaszcza dzieci, scholę, również grupy kolędników misyjnych – zapraszamy do zgromadzenia się w Parku Dolnym, koło altanki około godz. 11.00. Prosimy o ubranie się „po królewsku” albo o włożenie strojów regionalnych lub kolędniczych. Dla pozostałych osób będą do dyspozycji przygotowane przez Akcję Katolicką papierowe korony. Po modlitwie, śpiewając kolędy Orszak przejdzie do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy Świętej o godzinie 12.00.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 15.30 i 17.00. Trwający w łasce uświęcającej przystąpią do Komunii Świętej, zaś dla pozostałych będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godz. 16.00 - w czasie spowiedzi we czwartek cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań – oraz w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego w sobotę Nabożeństwo wynagradzające, zamiast rano, będzie o godz. 16.15 a po nim ostatnia w tym dniu Msza Święta. Odwiedziny chorych w domach odbędą się w piątek – pojedzie równocześnie dwóch księży, jeden do Wyżnej, a drugi do Niżnej Szczawnicy, od godz. 10.00.

6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Ze względu na układ kalendarza, Jubileusze Małżeńskie będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 7 stycznia. W tym dniu, na Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji par obchodzących w tym roku Diamentowy, Złoty i Srebrny Jubileusz  Małżeństwa. Zapraszamy ich na godz. 17.00 do kościoła, a następnie na spotkanie do Domu Parafialnego św. Kingi.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica oraz własnym zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą sobotę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godz. 18.20. Podczas koncertu wystąpią: Ewa Walkowska i „Muzyczny Przystanek”, Agnieszka Stopka i „Naso Grómada ze Scownic” oraz Kasia Malacina – Karpiel i „Muzykancio”. Wstęp wolny.  Zapraszamy serdecznie!

10. Zespół im. Jana Malinowskiego oraz Teatr Amatorski zapraszają na Jasełka, które będą wystawiane w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kinoteatrze.

11. W Uroczystość Objawienia Pańskiego młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać kadzidło i kredę. Zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarą.

12. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu ogłosimy w Nowy Rok.

13. Msze Święte gregoriańskie za śp. Stanisława Słowika i śp. Janinę Lizoń rozpoczną się poza nasza parafia od poniedziałku, 1 stycznia.

14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wojciech Biel, śp. Kinga Kufel oraz śp. Stanisław Gwóźdź. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego