Ogłoszenia - Trójcy Świętej 4.06.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Dzisiaj kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe – na Mszach Świętych wieczornych, a od czwartku w czasie procesji eucharystycznych w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Bonifacego – w poniedziałek, wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – w środę; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – w czwartek.

4. W Boże Ciało, święto obowiązkowe, Msze Święte będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, po procesji około 13.00 i o godz. 19.00. Składka na hospicja i wybrane cele charytatywne. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, zachęcamy do wystawienia pocztów sztandarowych, przygotowania feretronów, włożenia strojów regionalnych oraz przyprowadzenia dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodzicom już teraz dziękujemy za włożony trud i zachęcamy do przyprowadzania dzieci na codzienne procesje w dawnej Oktawie Bożego Ciała.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00, aspirantów – na godz. 15.45; grupę modlitewna „Emaus” w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.40.

6. Uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Jest to doniosła chwila dla całej parafii, dlatego wszystkich zapraszamy na tę uroczystość, w szczególny sposób rodziny aspirantów.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Akcja Katolicka organizuje w przyszłą sobotę rano wyjazd na dziękczynną Eucharystię do Litmanowej. Powrót wczesnym popołudniem. Zapisy u p. Aleksandra Majerczaka. Koszt zależny od ilości pielgrzymów.

9. Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę i do Tyńca odbędzie się w sobotę, 24 czerwca. Wyjazd wcześnie rano, powrót wieczorem. Zapisy również u Pana Aleksandra Majerczaka. Koszt zależny od ilości uczestników.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Czaja. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego