Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego 28.05.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  i o 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa majowe – codziennie do środy włącznie - o godz. 18.30; Od czwartku Nabożeństwa czerwcowe – na Mszach Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w poniedziałek - Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00; święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – w środę; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w czwartek; wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników – w sobotę.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej. W następnym tygodniu przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku pragniemy pójść w procesji do Parku Dolnego. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali: ołtarz I „Eucharystia dana i zadana Kościołowi” przy „Perle” – opiekunowie i podopieczni tego domu; ołtarz II „Kościół posłany do świata” przy „Szwajcarce” – Związek Podhalan; ołtarz III „Kościół żyje Eucharystią” w kaplicy w Parku Dolnym – Parafialny Zespół Caritas; ołtarz IV „Kościół – sługa jedności” przy krzyżu na placu przykościelnym – Róże Różańcowe

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Możliwości skorzystania z sakramentu Pokuty: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 18.00, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00, aspirantów – na godz. 15.45; grupę modlitewna „Emaus” w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.40.

7. Msze Święte gregoriańskie za śp. Teresę Ciesielkę i za śp. Lidię Saratę będą odprawiane poza naszą parafią – od czwartku (1.06).

8. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy kapliczce na Groniu - we wtorek, 30 maja, na godz. 17.00.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Lizoń; i śp. Władysława Siwak. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego