Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, na tej I Komunia, i o 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który w naszej parafii jest obchodzony jako tzw. „biały tydzień”: Nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18.30; Kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe – od poniedziałku do środy, na Mszy Świętej wieczornej, o ile pogoda pozwoli, z procesją błagalną do Krzyża misyjnego; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo przez przyczynę św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Andrzeja Boboli – we wtorek – pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o Biskupie Andrzeju; wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego – w czwartek.

5. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę, w związku z tym nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – będziemy obchodzić od piątku, każdego dnia wieczorem na Nabożeństwie majowym.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 16.30, ministrantów – na godz. 17.15; grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.40.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na papieską majówkę w rocznicę urodzin Jana Pawła II, w czwartek, 18 maja, na godz. 17.00 na Przystani Flisackiej w Pieninach. Przygrywać będzie Muzyka ze Scownic.

8. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy kapliczce na posesji Państwa Czajów przy ul. Głównej - we wtorek, 16 maja, na godz. 18.00.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

10. Są jeszcze 4 miejsca wolne na pielgrzymkę do Szczepanowa, organizowaną przez Akcję Katolicką w sobotę, 20 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Waldemar Wiercioch, śp. Piotr Konieczny, śp. Maria Gardoń  i śp. Andrzej Kot. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego