Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna 7.05.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: uroczystość św. Stanisława – w poniedziałek; wspomnienie NMP z Fatimy – w sobotę – w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej będzie pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je młodzież, która przyjęła niedawno sakrament Bierzmowania.

4. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w maju  lub na początku czerwca zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Procesji Fatimskiej.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę modlitewną "Emaus" - w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem.

6. W przyszłą niedzielę dzieci klas III będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. W miarę możliwości prosimy pozostawić Mszę Św. o godz. 12.00 dzieciom oraz ich rodzinom. Nabożeństwo Pokutne i spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą odbędzie się w sobotę o godz.  9.00.

7. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy kapliczce na Jarmucie – we wtorek, 9 maja, na godz. 17.00.

8. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje wyjazd do Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Wyjazd ze Szczawnicy w sobotę, 20 maja, wczesnym rankiem. Zapisy do 9 maja. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

9. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

10. Właściciele spółek z obrębu 1, 2 , 3 i 4 w Szczawnicy proszeni są o przyjście na walne zebranie w dniu 15 maja na godz. 17.00 do Remizy OSP w Szczawnicy. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Mastalski i śp. Paweł Klimek. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego