Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe o 18.30.

2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Atanazego – we wtorek; Uroczystość NMP Królowej Polski – w środę (w tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym); wspomnienie św. Floriana – w czwartek; święto św. Filipa i Jakuba -Apostołów – w sobotę.

5. Tradycyjna Msza Święta w intencji Ojczyzny – 3 maja, w środę, w kaplicy na Przysłopie – rozpocznie się około południa, po złożeniu wieńców przy pomniku, które będzie o godz. 11.30.

6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Trwamy w łasce uświęcającej. Gdyby jednak ktoś pragnął skorzystać z sakramentu pokuty, będziemy spowiadać w czwartek od godz. 17.30, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Nabożeństwo wynagradzające – w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

7. Msza Święta z okazji Dnia Strażaka zostanie odprawiona w naszym kościele – w sobotę o godz. 17.00.

8. Uroczystość św. Stanisława B.M., przypadająca w przyszłą niedzielę, zostaje przeniesiona na poniedziałek.

9. Msze Święte gregoriańskie za śp. Waldemara Gębalę będą odprawiane poza naszą parafią – od wtorku (2.05).

10. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje wyjazd do Sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie. Wyjazd ze Szczawnicy w sobotę, 20 maja, wczesnym rankiem. Zapisy do 9 maja. Szczegóły na tablicy z ogłoszeniami.

11. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Do użytku wewnętrznego.