Ogłoszenia - III Niedziela Wielkanocna - Odpust ku czci Św. Wojciecha 23.04.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako Tydzień Biblijny: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Msza Święta w intencji Ojczyzny, przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: przeniesiona liturgicznie Uroczystość św. Wojciecha – w poniedziałek:  święto św. Marka – we wtorek – w tym dniu w połączeniu z Mszą Świętą wieczorną odbędzie się tradycyjna procesja z modlitwą o urodzaje; święto św. Katarzyny ze Sieny – w sobotę, jest to jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny Światowej.

4. Ks. abp Henryk Nowacki udzieli szczawnickiej młodzieży Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 16.00. Spowiedź dla Kandydatów, Rodziców i Świadków – w środę od godz. 18.00.

5. Nabożeństwa majowe rozpoczniemy tradycyjnie w ostatnim dniu kwietnia – w niedzielę wieczorem. W tym dniu i przez cały miesiąc maj będą się one rozpoczynać w naszym kościele o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do wspólnego odprawiania tych nabożeństw w gronie rodziny i sąsiadów przy kapliczkach na terenie parafii.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00, aspirantów – na godz. 15.45; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.40.

7. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Ignaciuk. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego