Ogłoszenia - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 16.04.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Z okazji patronalnego święta Caritas, pragniemy podziękować wszystkim, którzy w naszej parafii włączają się w tę działalność podejmując dzieła miłosierdzia oraz tym, którzy wspierają je ofiarami. W nawiązaniu do komunikatu z ubiegłego poniedziałku, ofiary na rzecz Caritas prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako Tydzień Miłosierdzia. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

5. Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika przypada w najbliższą niedzielę. Uroczysta Msza Święta Odpustowa, w czasie której będziemy obchodzić rocznicę pierwszej Komunii Świętej oraz 55. rocznicę święceń ks. Prałata Franciszka, będzie celebrowana o godz. 12.00. Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych i włożenie regionalnych strojów. Najbliższa niedziela, rozpoczynająca Tydzień Biblijny będzie równocześnie Niedzielą Biblijną.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. – 15.40.

7. Kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych zapraszamy na nabożeństwa Triduum bezpośrednio przygotowujących do tego sakramentu – w środę, czwartek i piątek na godz. 19.00.

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Marian Kita, śp. Piotr Węglarz, śp. Anna Szczepaniak oraz śp. Stefania Rajca. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego