Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 9.04.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów i przebieg Wielkiego Tygodnia: Akcji  Katolickiej – za posprzątanie obejścia kościoła; Siostrom Służebniczkom z Siostrą Krystyną na czele oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o porządek i wystrój kościoła – za jego przygotowanie i dekoracje; Panu Organiście, Szczawnickiej Orkiestrze, Scholi Dziecięcej – za muzyczne ubogacenie liturgii; Straży Pożarnej – za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje – za nadanie podniosłego charakteru liturgii; Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz innym osobom zaangażowanym w liturgię – za świąteczne jej  przygotowanie i aktywny udział w liturgii; Kapłanom Rodakom – za obecność, wspólna modlitwę oraz wszelką pomoc.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w różnego formy pomocy charytatywnej przed świętami. Parafialnemu Zespołowi Caritas, Grupie Wolontariatu ze SP nr 1, Szkolnemu Kołu Caritas ze SP nr 2 za podjęte w tym czasie działania oraz szczawnickiej sekcji Grupy Podhalańskiej GOPR za pomoc w dotarciu z darami do potrzebujących.

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, stanowiącego Oktawę Wielkanocy. Wieczorne Msze Święte, zarówno w dni powszednie jak i w niedziele, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – o godzinie 14.45. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę wieczorem; miesięczna Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

5. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinach: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na KUL oraz na UPJP II.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty chrześcijańskiego miłosierdzia oraz za osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

8. Diecezjalne obchody Święta Caritas odbędą się w tym roku w kościele pw. Bożego Miłosierdzia w Tylmanowej, w sobotę 15 kwietnia. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00, a następnie o godz. 10.30 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Jeża. Parafialny Zespół Caritas zachęcamy do udziału w tym święcie.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Wiercioch „Walos” oraz śp. Urszula Hinc. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

10. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja! W imieniu własnym, oraz wszystkich kapłanów ze szczawnickiej parafii, pragnę podziękować za życzenia, kierowane do nas w tych dniach bezpośrednio oraz te przesłane pocztą, czy drogą elektroniczną. Niech dar pokoju, którego świat dać nie może, zamieszka w Waszych sercach i trwa w nich wśród zmienności świata. Niech doświadczenie Paschy Pana uzdalnia do codziennego zwyciężania zła dobrem! Niech Jezus błogosławi!

Do użytku wewnętrznego