Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. W ciągu tygodnia, do piątku włącznie, Msze Święte wieczorne będą o godz. 17.00.

2. Dzisiejsza składka, jako jałmużna wielkopostna przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów  i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Msza Święta w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00 a następnie Msza Święta, dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

4. Piątkową drogę krzyżową o godz. 17.00 poprowadzi Związek Podhalan. Jeżeli pogoda dopisze oraz uda się nam uporządkować i posprzątać kaplice, to chcielibyśmy odprawić ją na zewnątrz. W związku z tym, zapraszamy wszystkich chętnych do prac porządkowych i sprzątania w piątek od godz. 10.00. Mieszkańców ulic odpowiedzialnych za poszczególne kaplice prosimy o ich posprzątanie  w tym tygodniu – w dogodnym dla nich czasie.

5. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza w całej Polsce w piątek 31 marca. W Szczawnicy błogosławieństwo uczestników po Mszy Świętej wieczornej, która rozpocznie się po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 czyli około 17.30.

6. Spowiedź Parafialna prze świętami będzie w sobotę – 1 kwietnia. Po Mszy Świętej o godzinie 7.00 będzie pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające, zaś spowiadać będziemy w godzinach od 8.30 do 10.00; od 10.30 do 12.00; od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.30. Chorych, których odwiedzimy w domach w Wielką Środę od godz. 10.00, równocześnie w Wyżnej i Niżnej Szczawnicy, prosimy zgłaszać osobiście lub telefonicznie – do Wielkiego Wtorku włącznie.

7. Tradycyjnie od 1 kwietnia Msze Święte w dni powszednie rozpoczynać się będą o godz. 19.00, natomiast w niedziele do Niedzieli Palmowej włącznie o godz. 17.00. Dlatego w sobotę Msza Święta wieczorna będzie już o godz. 19.00 a po jej zakończeniu katecheza chrzcielna, gdyż nie możemy jej przeprowadzić w czasie Triduum Sacrum.

8. Torby charytatywne, które znajdują się przy figurze św. Antoniego, prosimy, po ich napełnieniu, przynosić na plebanię, do piątku.

9. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach Świętych, zaś uroczysta procesja z palmami przed Mszą Świętą o godz. 10.30. Rozpoczęcie liturgii – jak zawsze – przy starej plebanii. Po zakończeniu Mszy Świętej chętnych zapraszamy do Sali Świętej Kingi, gdzie Związek Podhalan wspólnie z Domem Kultury przeprowadzą tradycyjny konkurs Palm.

10. W Niedzielę Palmową po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 18.00. rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku ulicami centrum (obok plebanii przez ul. Jana Wiktora, Park Górny, Plac Dietla, ul. Zdrojową do kościoła). O przeczytanie rozważań i niesienie krzyża prosimy:  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – Stacja I; Siostry zakonne – Stacja II; Flisacy – Stacja III; Róże Różańcowe – Stacja IV; Lektorzy i Ministranci – Stacja V; Caritas – Stacja VI; Kandydaci do bierzmowania – Stacja VII; Nauczyciele – Stacja VIII; DSM – Stacja IX; Związek Podhalan – Stacja X; Samorząd – Stacja XI; Rada Parafialna – Stacja XII; Służby mundurowe – Stacja XIII; Akcja Katolicka – Stacja XIV. Wszystkich, Parafian i Gości, serdecznie zapraszamy! Zwracamy się też z prośbą do straży miejskiej i straży pożarnej, aby służby te tradycyjnie zatroszczyły się o bezpieczeństwo i porządek na trasie. Rozważania do poszczególnych stacji będą do odebrania w zakrystii w sobotę wieczorem i w niedzielę po Mszach Świętych.

11. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00, aspirantów – na godz. 15.45; dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – na Mszę Świętą o godz. 17.00; grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę – w środę wieczorem; lektorów – w czwartek na godz. 17.30; DSM – w piątek na godz. 15.30; grupę „Adonai” – w piątek wieczorem.

12. Msze Święte gregoriańskie za śp. Teresę Wiercioch i śp. Weronikę Warzechę będą odprawiane poza naszą parafią od soboty 1 kwietnia.

13. Amatorski Teatr działający przy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy serdecznie zaprasza na „Pasję”, która zostanie wystawiona w kino-teatrze „Pieniny” w Szczawnicy w czwartek 30 marca o godz. 19.00.

14. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Waldemar Więcek i śp. Janina Ciesielka. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego