Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Cieszymy się obecnością wśród nas o. Jana Marcina Kani, kapucyna, któremu dziękujemy za ich prowadzenie. Msze Święte z nauka rekolekcyjną w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po ich zakończeniu zmiana Tajemnic Różańcowych. Katecheza dla chętnych o godz. 20.00, po niej pół godzinna adoracja w ciszy, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy!

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godz. 14.45; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

3. W czasie rekolekcji, od poniedziałku do środy, nauka rekolekcyjna na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Spowiedź dla chorych we wtorek od godz. 11.00, a o 12.00 Msza Święta z Namaszczeniem Chorych. Chorych w domach będziemy zaopatrywać w Wielkim Tygodniu, o czym jeszcze poinformujemy. Katecheza dla chętnych, adoracja w ciszy, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski w czasie rekolekcji – codziennie od godz. 20.00. Spowiedź parafialna przed świętami odbędzie się w sobotę (1 kwietnia).

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Świętego Józefa – w poniedziałek; Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sobotę. Nie są to święta obowiązkowe, ale zachęcamy do udziału we Mszach Świętych. Obchodzony 25 marca Dzień Świętości Życia związany jest z Duchową Adopcją, która polega na objęciu dziewięciomiesięczną modlitwą dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Stosowne deklaracje, które od środy  będzie można znaleźć na stoliku z prasą, prosimy po wypełnieniu składać we wskazanym miejscu na Mszach Świętych w sobotę. Ponadto w tym tygodniu w piątek przypada Dzień Misjonarzy Męczenników zaś w niedzielę Dzień Modlitw za Więźniów.

5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: DSM – w piątek na godz. 15.30.

6. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

7. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Ulotki z numerem KRS znajdziemy na stoliku z prasą.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Nadleśnictwo Krościenko przypomina o zakazie wypalania traw. Jest to praktyka naganna ekologicznie i prawnie karalna.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Czaja i śp. Katarzyna Mendrala. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego