Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45;nabożeństwo przez przyczynę św. Ojca Pio – w piątek wieczorem; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży.

4. Uroczystość Świętego Józefa, ze względu na układ kalendarza, zostaje w tym roku przeniesiona w liturgii na poniedziałek, 20 marca.

5. Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił o. Jan Kania, kapucyn, rozpoczną się w sobotę, 18 marca, wieczorem. W ramach rekolekcji będzie Msza Święta dla chorych z Sakramentem ich Namaszczenia – we wtorek, 21 marca, przed południem. Szczegółowy program podamy za tydzień.

6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00, aspirantów – na godz. 15.45; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami – w środę na Mszę Świętą o godz. 17.00; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.30, parafialny Zespół „Caritas” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy dzisiaj i przez cały tydzień w kościele, są przeznaczone na Caritas i traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Niepubliczne Przedszkole „Bajkowe Wzgórze”, które od września będzie znajdować się w Szlachtowej, ogłasza nabór na rok szkolny 2023/2024. Zapisy dzieci od 2 do 6 lat. Placówka realizuje program zerówki i pracuje od 6.30 do 17.30. Zapisy do połowy kwietnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Do użytku wewnętrznego