Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023 r.

1. Przeżywamy dzisiejszą niedzielę Wizytację Kanoniczną. Cieszymy się obecnością ks. bpa Leszka Leszkiewicza i dziękujemy mu za modlitwę i słowo, jakie kieruje do nas. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Marek Lis – wikariusz z Krościenka, o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

2. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski obejmijmy dzisiaj szczególną modlitwą naszych braci i siostry na wschodzie, którzy od ponad roku zmagają się z rosyjskim agresorem. Niech ten wielkopostny czas otwiera nasze serca na ich potrzeby. Materialną Pomoc możemy okazać włączając się w II edycję akcji Caritas „paczka dla Ukrainy”. Rodziny, które chciałyby przygotować taką paczkę prosimy o zgłaszanie się na plebanię po specjalne kartony i instrukcje co do zawartości. Mogą to czynić też grupy rodzin. Czas na przygotowanie paczki – do końca tygodnia. Drugą formą pomocy materialnej są ofiary składane do puszek. Prosimy je składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy! W tym tygodniu Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

5. W liturgii tygodnia obchodzimy święto św. Kazimierza – w sobotę.

6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: w środę od godz. 16.00; w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – w poniedziałek na Mszę Świętą wieczorną; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; scholę – w środę na godz. 18.00; DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę Świętą w I piątek; grupę „Adonai” – w piątek wieczorem.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową, który będzie zorganizowany 19 marca 2023 r. (niedziela). Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

10. Msze Święte gregoriańskie poza naszą parafią będą odprawiane za śp. Annę Słowik – od poniedziałku (27.02) oraz za śp. Józefę Kozłecką – od czwartku (2.03).

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Józefa Hurkała – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego