Ogłoszenia - VII Niedziela Zwykła 19.02.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Adoracja przez cały dzień następującym porządku: Mężczyźni – po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne – od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca – od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych – od godz. 14.30; kobiety – od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Po ich zakończeniu będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, będą o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 15.30, i 17.00. Składka zebrana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły (wszyscy, od 18 do 60 roku życia, spożywamy 3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia).

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni), w czasie których prosimy o dobre przygotowanie do się do Wielkanocy i szczere pojednanie z Bogiem i braćmi.

5. W Okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą tradycyjnie w niedziele o godzinie 16.00, zaś Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy! W tym tygodniu Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz pragnie spotkać się z Parafialną Radą Duszpasterską w sobotę o godzinie 16.00, a następnie będzie przewodniczył Mszy Świętej o 17.00 i skieruje do nas słowo na tej Mszy Świętej i w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych z wyjątkiem wieczornej. Parafialny zespół Caritas, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Zelatorów oraz chętnych Przedstawicieli Róż Żywego Różańca, Grupy modlitewne dorosłych: „Synaj”, „Emaus” i „Ojca Pio” zapraszamy na krótkie spotkanie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 – odbędzie się ono w kościele. Grupy parafialne dzieci i młodzieży: LSO, DSM, Scholę Parafialną oraz Grupę „Adonai” zapraszamy na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 12.00. Ta ostatnia, będąc liturgią zamykającą wizytację, będzie miała bardziej uroczysty charakter. Z góry dziękujemy Szczawnickiej Orkiestrze Dętej, Scholi Parafialnej ze Związkiem Podhalan oraz Muzyce Zbyszka Przychodzkiego za oprawę muzyczną. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza członków Związku Podhalan, Flisaków oraz ich rodzin do włożenia strojów regionalnych. Zapraszamy, w miarę możliwości, również poczty sztandarowe.

7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; scholę – w środę na godz. 18.00; Akcję Katolicką - w środę wieczorem; lektorów – w piątek po Mszy Świętej wieczornej; DSM – w piątek na godz. 15.40; grupę „Adonai” – w piątek wieczorem; Parafialną Radę Duszpasterską – w sobotę na godz. 16.00 na plebanię.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Sebastian Malinowski – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego