Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła 29.01.2023 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jan Bosko – we wtorek; święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej – w czwartek – jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00 (poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej, zaś składka jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji).

4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 15.30 i 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty:  w środę od godz. 16.00, w czwartek na Mszach Świętych oraz od godziny 16.30 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 7.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy – w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej Szczawnicy – w sobotę od godz. 10.00.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie następujący: Mężczyźni – po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne – od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca – od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych – od godz. 14.30; kobiety – od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Każdy, kto nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy osobom, które nas przyjmowały. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podjęte przy tej okazji sprawy oraz troskę o księży, lektorów i ministrantów a także składane przy tej okazji ofiary. Osoby czy rodziny, które z jakichś racji nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałyby to jeszcze uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

9. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1,5 % podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych oraz numer KRS.

10. W Święto Ofiarowania Pańskiego kończy się czas tradycyjnego śpiewania kolęd i pastorałek poza liturgią.  W tym dniu, czyli 2 lutego, Szczawnicka Orkiestra, Schola Parafialna i Związek Podhalan zapraszają do ich wspólnego śpiewania. Koncert, z ich i naszym, czyli Szczawniczan i Gości, udziałem, rozpocznie się w naszym parafialnym kościele po Mszy Świętej wieczornej, czyli około godziny 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Do użytku wewnętrznego