Ogłoszenia - XXXIV Niedziela Zwykła - Chrystusa Króla 20.11.2022 r.

Patronalne Święto Akcji Katolickiej i LSO
Światowy Dzień Młodzieży
Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30, a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami o godz. 16.30; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta za przyczyna św. Wojciecha w intencji Ojczyzny – w czwartek wieczorem;  Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – w poniedziałek; wspomnienie św. Cecylii – we wtorek; wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy Męczenników – w czwartek.

4. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – w środę na Mszę Św. wieczorną; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.30; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

5. Koczy się rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Z myślą o zbliżających się Roratach, zachęcamy dzieci do przygotowania lampionów.

6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Ostatnie Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, są rozprowadzane w zakrystii.

7. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy organizuje zbiórkę dla dzieci z  partnerskiego miasta Chmielnik w Ukrainie. Do wtorku 22 listopada 2022 r. można będzie przynosić do sekretariatu szkoły: słodycze, przybory szkolne i wszystko, co mogłoby sprawić rówieśnikom naszych uczniów radość w tym trudnym czasie.

8. Spotkanie autorskie z p. Agatą Puścikowską i p. Wacławem Prażuchem odbędzie się 26 listopada (w sobotę) o godzinie 14.30 (a nie we wtorek, jak jest na plakatach).

9. Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można zyskać odpust zupełny, dlatego uczynimy to wspólnie przed  Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 10.30.

Do użytku wewnętrznego