Ogłoszenia - XXVII Niedziela Zwykła 2.10.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. Od 1 października wieczorne nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17.00 – na tę godzinę przez cały październik w dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe – po Różańcu jest Msza Święta wieczorna.

3. W liturgia tygodnia będziemy obchodzić: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – we wtorek – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ks. Prałata; wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej – w środę; wspomnienie NMP Różańcowej – w piątek.

4. Już tydzień, jak zakończyły się Misje Parafialne. Z całą pewnością można powiedzieć, że był to czas tchnący świętością, której dotknąć mógł każdy, kto miał dobrą wolę i chciał to uczynić. Program był intensywny i tak ułożony, żeby każdy chętny miał taką możliwość. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie i brali udział w Misjach Świętych. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę grupy osób i instytucji, które chętnie włączyły się w przygotowanie Misji, a zwłaszcza w przygotowanie i organizację spotkania dla chorych „przy kawie i herbacie”. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszach Świętych o godz. 7.00, 15.30 i 17.00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty:  w środę od godz. 16.00, w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele – oraz w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30.  Odwiedziny chorych w domach w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.45; grupę modlitewna „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 17.30; Akcję  Katolicką – w środę wieczorem;  DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę Świętą w I piątek; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w październiku lub na początku listopada zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

8. W imieniu własnym, organizatorów oraz uczestników Górskiej Pielgrzymki śladami Św. Kingi, pragniemy podziękować za przyjęcie pielgrzymów.

9. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, bierzmowanej młodzieży oraz ich rodzicom za dary ołtarza, dofinansowujące zakup elementów stroju dla ministrantów i DSM oraz pulpitu pod Ewangeliarz, który służył nam czasie Misji Świętych. W czasie Procesji Światła mogliśmy również po raz pierwszy użyć nagłośnienia bezprzewodowego, które zostało zmówione i w dużej mierze sfinansowane jako efekt oddolnej inicjatywy gremiów i osób prywatnych. Dziękujemy zatem Wspólnocie Leśno – Gruntowej, Szczawnickiej Orkiestrze, Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich i naszym Flisakom, Związkowi Podhalan i osobom prywatnym, które składały się na ten zakup.

10. W tym roku kończy się kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dziękujemy serdecznie jej członkom za posługę na rzecz parafii i zapraszamy ich na spotkanie - w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Wybory na kolejną kadencję odbędą się w całej diecezji w niedzielę - 23 października. Proponowanych kandydatów prosimy zgłaszać do 15 października. Kartki z propozycjami kandydatów prosimy wkładać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

11. Rozpoczyna się kolejny etap kwerendy cmentarza parafialnego. Na grobach będą sukcesywnie pojawiać się kartki z numerami grobów. Na tym etapie trzeba zabrać do domu ten numer z grobu i zachować. W następnym etapie trzeba będzie zgłosić się z nim do kancelarii, celem potwierdzenia danych na temat osób spoczywających w grobie oraz osoby dysponującej, a także uregulowania ewentualnych zaległości. O rozpoczęciu etapu zgłaszania się do kancelarii,  niebawem poinformujemy.

12. W najbliższy weekend (7-9.10.22) w parafii Krościenko n/D odbędą się rekolekcje tzw. „Kurs Nowe Życie”. Gorąco zachęcamy wszystkich dorosłych, szczególnie  młodych i w średnim wieku! Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

13. Rozpoczynają się wykłady Uniwersytetu Nauk Społecznych Jana Pawła II. Pierwszy wykład będzie 4 października (wtorek) o godz. 17.00. Wyjazd o godz. 15.30. Chętni proszeni są o kontakt z p. Lucją Czają.

14. W ostatnim czasie spłonęła w dużej części siedziba Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan. Gdyby ktoś chciał wesprzeć pogorzelców, może to uczynić zostawiając ofiarę w puszkach zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

15. Rodzina Mańkowskich wraz z Zespołem Regionalnym im. Jana Malinowskiego działającym przy OSP Szczawnica zapraszają do Dworku Gościnnego na sztukę „Wesele Góralskie. Wiele Pokoleń”. Sztuka będzie wystawiona w sobotę, 8 października, o godz. 18.30. Bilety do nabycia w butiku „I love Szczawnica” przy placu Dietla 7, do 8 października. Stanowią one darowiznę na odbudowę spalonej Siedziby Związku Podhalan.

16. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, są rozprowadzane w zakrystii.

17. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Paweł Polaczyk i śp. Maria Szyll. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego