Ogłoszenia - XX Niedziela Zwykła 14.08.2022r.

XX Niedziela Zwykła

14.08.2022

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.
  4. W liturgii będziemy obchodzić: Uroczystość Wniebowzięcia NMP – a zarazem rocznica „Cudu nad Wisłą” – w poniedziałek. Jest to święto obowiązkowe - Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej z nich poświęcenie kwiatów i wieńców żniwnych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o 16.00 oraz na Sewerynówce, z bardziej uroczystą oprawą z racji święta patronki kaplicy, o godz. 17.00; wspomnienie św. Bernarda – w sobotę.
  5. W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica śmierci ks. Jana Kozioła. Akcja Katolicka zaprasza na Mszę Świętą w Parku Dolnym, która będzie w Jego intencji o godz. 16.00. Po niej dla chętnych modlitwa różańcowa i złożenie kwiatów na grobie. Pragniemy przy tej okazji podziękować serdecznie Szczawniczanom, którzy zebrali materiały i informacje o Nim i złożyli je niedawno w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Gdyby ktoś jeszcze posiadał jakieś pamiątki, wspomnienia, czy świadectwa o ks. Janie, bardzo prosimy o zgłoszenie się na plebanii.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  8. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kacwin. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego