Ogłoszenia - Odpust ku czci NMP Nieust. Pomocy 19.06.2022 r.

Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 z procesją Eucharystyczną, oraz o godz. 19.00. Wieczorem procesja Eucharystyczna o godz. 18.30, a po niej zmiana Tajemnic Różańcowych. W dniu dzisiejszym można uzyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Cieszymy się dzisiaj w naszej parafialnej wspólnocie srebrnym jubileuszem kapłaństwa ks. Krzysztofa Węgrzyna – winszujemy mu i ogarniamy modlitwą.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: procesje Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem czerwcowym – codziennie do piątku włącznie, o godz. 18.30, z wyjątkiem czwartku, kiedy to ze względu na błogosławieństwo dzieci rozpoczniemy o godz. 18.00 (We wszystkich tych dniach Msza Święte wieczorne będą po procesji, czyli około godz. 19.00); Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – we wtorek; uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w czwartek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek – nie obowiązuje w nim wstrzemięźliwośćod pokarmów mięsnych, jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.

5. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 8.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę modlitewną „Emaus” – w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; ministrantów i lektorów – w czwartek na godz. 17.00; DSM – w piątek na godz. 15.40.

7. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piętek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii. Serdecznie wszystkich jego członków na nie zapraszamy!

8. Egzaminy przed sakramentem Bierzmowania dla Szkoły Podstawowej nr  2 odbędą się we wtorek: klasa 7a na godz. 16.00, zaś klasa 7b na godz. 17.00; natomiast Szkoły Podstawowej nr 1 w środę: klasa 7a na godz. 16.00, 7b na godz. 17.00 i 7c na godz. 18.00. Na ten egzamin uczniów klas siódmych zapraszamy także ich rodziców.

9. Wakacyjne Msze Święte w kaplicach (Park Dolny 16.00; Sewerynówka – 17.00) rozpoczynają się od przyszłej niedzieli.

10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

11. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

12. Akcja Katolicka organizuje jednodniową pielgrzymkę parafialną do Tuchowa. Koszt zależny od ilości chętnych. Prowiant we własnym zakresie. Wyjazd w sobotę, 2 lipca. Zgłoszenia u Pana Aleksandra Majerczaka (508 392 800). Termin zgłoszeń upływa w piątek, 24 czerwca.

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Ciesielka. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego