Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po ich zakończeniu zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o godz. 17.00 oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

3. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: aspirantów – w poniedziałek na 15.30; dzieci pierwszokomunijne z rodzicami – w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 17.00; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w czwartek na godz. 18:00; ministrantów i lektorów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; Dziewczęcą Służbę Maryjną – w piątek na godz. 15.30, grupę „Adonai” w piątek wieczorem.

4. Serdecznie dziękujemy za udział w prowadzonej przez parafialny zespół Caritas zbiórce żywności długoterminowej i środków czystości. Nadal prosimy o przynoszenie darów na plebanię oraz wsparcie zbiórki w sklepach na terenie Szczawnicy.

5. Osoby, które chciałyby wspomóc znajdujących się w Szczawnicy uchodźców odzieżą mogą ją zostawiać w Remizie Strażackiej na piętrze. Tam też mogą się po nią zgłaszać Ci, którzy przyjęli uchodźców, bądź sami zaineresowani.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Módlmy się o pokój. W tej intencji modlimy się dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej śpiewając Suplikacje.

8. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy informuje, że w kwietniu br. przewiduje się dostawę żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jadwiga Toś i śp. Marek Gabryś. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego