Ogłoszenia - VIII Niedziela Zwykła 27.02.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory eucharystyczne o godz. 16.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na pokrycie kosztów ogrzewaniaw kościele i remont pieca. Bóg zapłać!

3. Kończymy dzisiaj tegoroczne Nabożeństwo 40-godzinne. Porządek adoracji jest następujący: Mężczyźni – po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne – od godz. 13.15; Młodzież - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych – od godz. 14.30; Kobiety – od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystówi  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

5. W środę rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu oraz tradycyjny czas Komunii Świętej Wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, będą o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 15.30, i 17.00. Składka zebrana w tym dniu jest przeznaczona na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły (wszyscy, od 18 do 60 roku życia, spożywamy 3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta) oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia).

6. W nawiązaniu do Apelu Biskupa Tarnowskiego w związku z sytuacją na Ukrainie, ofiary na ten cel prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele przez cały tydzień. Osoby czy rodziny otwarte na pomoc uchodźcom proszone są o indywidualny kontakt. Na tym etapie tworzylibyśmy wewnątrzparafialną bazę zawierającą dane kontaktowe rodzin oraz deklarowaną liczbę osób, które mogłyby one przyjąć.

7. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne suche dni), w czasie których prosimy o dobre przygotowanie do się do Wielkanocy i szczere pojednanie z Bogiem i braćmi.

8. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Kazimierza, Królewicza – w piątek.

9. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: w środę od godz. 16.00; w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w Szczawnicy Wyżnej w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej w sobotę od godz. 10.00.

10. W Okresie Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą tradycyjnie w niedziele o godzinie 16.00, zaś Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: o godz. 15.30 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy! W tym tygodniu Drogę Krzyżową dla dorosłych poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

11. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Dziewczęcą Służbę Maryjną i Liturgiczna Służbę Ołtarza zapraszamy na Mszę Świętą w pierwszy piątek..

12. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

13. Msze Święte gregoriańskie za śp. BogusławaZacharę rozpoczną się poza nasza parafią od wtorku, 01 marca 2022 r.

14. Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy zaprasza na wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową, który będzie zorganizowany 13 marca 2022 r. (niedziela). Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

15. Módlmy się o pokój na Ukrainie. W tej intencji na zakończenie Mszy Świętych niedzielnych będziemy śpiewać suplikacje.

16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Mastalska, śp. Leokadia Dąbrowska, śp. Anna Żabierek oraz śp. Piotr Głuc. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego