Ogłoszenia - XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie i wpłacane na konto parafii ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony w Polsce jako Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45; Nabożeństwo przez przyczynę św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Jana Chryzostoma – w poniedziałek; święto Podwyższenia Krzyża – we wtorek – w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa na Bryjarkę, którą poprowadzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – w środę; wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana – w czwartek; święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski – w sobotę.

5. Obchodzimy Rok Świętego Józefa, w związku z tym każdego dziewiętnastego dnia miesiąca wieczorem odprawiamy Mszę Świętą wotywną o św. Józefie. We wrześniu, ze względy na układ kalendarza nie będzie to możliwe, gdyż wypada to w przyszłą niedzielę.

6. Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 17.30; Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej; ministrantów i lektorów w czwartek na godz. 18.00; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

8. Msza Święta w intencji członków Klubu Sportowego „Pieniny” odbędzie się w sobotę, 18 września, o godz. 9.00 na przystani flisackiej.

9. Szczawnicka Orkiestra zaprasza chętnych do nauki gry na instrumentach, zwłaszcza spośród dzieci i młodzieży. Próby w piątki o godz. 18.00 w budynku remizy strażackiej. Wszystkich, którzy tę umiejętność już posiadają, zachęca się gorąco do pełnego  włączenia się w działalność orkiestry i udziału we wspólnych próbach.

10. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katecheza Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

11. Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki przez diecezjalną Fundację Auxilium.

12. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze na 2022 rok są rozprowadzane w zakrystii i na plebanii.

13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stefan Kapłaniak „Cenek”, śp. Janina Węglarz, śp. Alina Zachwieja, śp. Stanisław Gabryś i śp. Czesław Kolat. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.