Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła 25.07.2021r.

Ogłoszenia - XVII Niedziela Zwykła  25.07.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją Eucharystyczną, oraz o godz. 19.00, po której nastąpi poświęcenie pojazdów.  Prosimy kierowców, aby ruch odbywał się płynnie z parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny i posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00, zaś na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. W nawiązaniu do apelu Abpa Gądeckiego, ofiary na rzecz poszkodowanych w nawałnicach prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P. – w poniedziałek; wspomnienie św. Marty – w czwartek; wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – w sobotę.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam można znaleźć również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  6. Zachęcamy do skorzystania z oferty kiermaszu zorganizowanego  przy kościele przez Akcję Katolicką.
  7. W cyklu „Wytrwale wzwyż”, Akcja Katolicka oraz Szczawnicki Oddział PTTK zapraszają w przyszłą niedzielę (1 sierpnia) na pieszą wyprawę na Turbacz. Zbiórka o godz. 6.00 przy „wiewiórce”. W programie Msza Święta pod schroniskiem o godz. 11.00.
  8. W ramach XII Festiwalu „Muzyka nad Zdrojami”, program organowy pt. „Organy Tomasza Falla”, zaprezentuje na naszych organach Michał Markuszewski. Początek w przyszłą niedzielę o godz. 20.15.  Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kulturalny szlak, zaś partnerami  Oficyna Artystyczna Astraya Rafał Monita, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz parafie w Szlachtowej i Szczawnicy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach oraz w Internecie. Serdecznie zapraszamy!
  9. Przegląd gaśnic odbędzie się we wtorek (27 lipca) od 8.00 do 16.00 koło cmentarza parafialnego w Szczawnicy.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Filomena Krystyniacka, śp. Kazimiera Maciąga oraz śp. Paweł Słowik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.