Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 4.04.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00 i 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów i przebieg Wielkiego Tygodnia: Siostrze Krystynie, młodzieży z klas VIII oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o wystrój kościoła  - za dekorację kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Organiście, Szczawnickiej Orkiestrze - za muzyczne ubogacenie liturgii; Straży Pożarnej – za troskę o ogień; Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje - za nadanie podniosłego charakteru liturgii; Diakonowi Mateuszowi, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie - za świąteczne porządki,  przygotowanie i udział w liturgii; Kapłanom Rodakom - za wspólną modlitwę, s. Jackowi szczególnie za posługę w konfesjonale.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na K.U.L. oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia, stanowiącego Oktawę Wielkanocy z zachowaniem przepisów sanitarnych: wieczorne Msze Święte, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00; codziennie, w ramach Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia,  Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – o godzinie 14.45;  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę o godz. 19.00.
  5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty chrześcijańskiego miłosierdzia oraz za osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze św. gregoriańskie za śp. Jana Babika.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Bieniek oraz śp. Stanisław Sępek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
  9. W imieniu własnym, oraz wszystkich kapłanów ze szczawnickiej parafii, pragnę podziękować za życzenia wypowiadane w tych dniach bezpośrednio oraz te przesłane pocztą, czy drogą elektroniczną. Niech Zmartwychwstały Pan, który pozostał z nami w Eucharystii jako Chleb Życia, będzie naszą siłą i źródłem nadziei w codziennych zmaganiach, w konfrontacji z grzechem, z chorobą, ze śmiercią. W nim nasze zwycięstwo! Niech Jego światłość rozprasza nasze mroki! Chrystus zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!