Ogłoszenia - 12. Ndz. Zw. - Odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy 23.06.2024 r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Dzień Ojca

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, z procesją Eucharystyczną, i o godz. 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.

2. Za posługę słowa serdecznie dziękujemy ks. Stanisławowi Wojdakowi, ojcu duchownemu tarnowskich misjonarzy.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe – codziennie w ramach dziękczynienia po Komunii Świętej w czasie Mszy Świętych wieczornych; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny z modlitwą za przyczyną św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – w poniedziałek; wspomnienie św. Ireneusza – w piątek; Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – w sobotę. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00, zaś składka, czyli tzw. Świętopietrze, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, którego szczególnie otaczamy w tym dniu naszą modlitwą. Pamiętajmy też w modlitwach o ks. Piotrze, który obchodzi w tym dniu swoje imieniny.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem.

6. Popołudniowe Msze Święte w kaplicach rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Dziękujmy wszystkim osobom, które w środę posprzątały kaplicę w Parku Dolnym i jej otoczenie. Za tydzień zatem, Msze Święte – w Parku Dolnym o godz. 16.00, a na Sewerynówce o godz. 17.00.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

9. Wielki Odpust Tuchowski pod hasłem „Maryja Obecna w Kościele” rozpoczyna się w sobotę, 29 czerwca – wieczorem. Akcja Katolicka organizuje Pielgrzymkę do Tuchowa, która odbędzie się w poniedziałek, 1 lipca, po południu. Wyjazd ze Szczawnicy o godz. 15.00 na Mszę Świętą o godz. 18.30. Zapisy u p. Aleksandra Majerczaka lub w namiocie kiermaszu. Koszt zależny od ilości uczestników.

10. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci zamieszkałych w naszej parafii, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józefa Słowik i śp. Jan Szczepaniak. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego