Ogłoszenia - 9. Niedziela Zwykła 2.06.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00  i o godz. 19.00. Procesja Eucharystyczna o godz. 18.30.

2. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi Plichcie, który odbywał u nas praktykę diakońską, za posługę słowa i przewodniczenie liturgii Bożego Ciała, zaś Jego Rodzicom i Rodzeństwu za obecność i wspólną modlitwę! Z Serca dziękujemy również: Wspólnocie Leśno-Gruntowej, Siostrom Służebniczkom, Młodzieży, Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich oraz Różom Różańcowym – za przygotowanie ołtarzy; Szczawnickiej Orkiestrze Dętej oraz p. Organiście – za oprawę muzyczną; Pocztom Sztandarowym, osobom niosącym feretrony, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Dziewczęcej Służbie Maryjnej; małym dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom, dzieciom pierwszokomunijnym wraz z rodzicami, wszystkim, którzy ubrali stroje regionalne – za nadanie procesji świątecznego charakteru; Służbom Mundurowym – za troskę o porządek i bezpieczeństwo. Bóg zapłać wszystkim za wkład w budowanie atmosfery modlitwy!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i  zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa czerwcowe – codziennie, do piątku włącznie, o godz. 18.30, z wyjątkiem czwartku, kiedy to ze względu na błogosławieństwo dzieci zapraszamy na godz. 18.00. We wszystkich tych dniach Msze Święte wieczorne będą bezpośrednio po procesji; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45;.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy Męczenników Ugandyjskich – w poniedziałek; wspomnienie św. Bonifacego – w środę; zakończanie dawnej Oktawy Bożego Ciała połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków – w czwartek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych – jest to też Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – w sobotę.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i  I. piątek miesiąca. Możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty: w środę od godz. 18.00; w czwartek od godz. 17.00, w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.15. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje – w piątek o godz. 7.00, 17.00 i 19.00. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy w piątek od godz. 10.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Scholę parafialną – w środę na godz. 17.30; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.30.

7. Uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość rodziny aspirantów oraz ich kolegów i koleżanki.

8. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w czerwcu  lub na początku lipca zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

11. Pielgrzymka na Jasną Górę i do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. Wyjazd wcześnie rano, powrót wieczorem. Zapisy u Pana Aleksandra Majerczaka – 508 392 800. Koszt zależny od ilości uczestników.

12. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje wszystkich zamieszkałych przy: al. 1 Maja, ul. Bereśnik, ul. Połoniny, ul. Św. Krzyża, oraz na Osiedlach Dwudziestolecia i Połoniny o zmianie lokalu wyborczego, w którym mieściła się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 w Szczawnicy. Wybory do Parlamentu Europejskiego, zarządzone na dzień 9 czerwca 2024 r., zostaną przeprowadzone w Klubie osiedlowym, pod adresem: Os. Połoniny 2A.

13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Waruś, śp. Janina Pałka i śp. Stanisława Zachwieja. Polećmy ich Miłosiernemu Bogu.

Do użytku wewnętrznego