Ogłoszenia - 4. Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 (dla rodzin z dziećmi) i o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: o godz. 15.30 – dla dzieci, o 17.00 – dla dorosłych, a następnie Msza Święta, oraz o 19.00 – dla młodzieży; Nabożeństwo za przyczyna św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. Szkolne rekolekcje wielkopostne w poniedziałek, wtorek i środę poprowadzi ks. Mateusz Wojcieszak, wikariusz z Okulic. Szczegółowy program znajduje się w szkołach i na tablicy z ogłoszeniami. Dziękujemy serdecznie Dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom za pomoc w ich zorganizowaniu!

5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.30; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek wieczorem; Akcję Katolicką – w środę wieczorem; DSM – w piątek na godz. 15.30.

6. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w najbliższą sobotę wieczorem, będą one trwały do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Prał. Władysław Zązel – emerytowany proboszcz z Kamesznicy i Kapelan Związku Podhalan. W sobotę będzie Msza Święta z nauką dla wszystkich, a po niej nauka rekolekcyjna dla młodzieży. Szczegółowy program ogłosimy za tydzień. Spowiedź wiekopostna odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 23. marca.

7. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. Jałmużna to jeden z czynów pokutnych. Ofiary składane przy okazji rozprowadzania baranków wielkanocnych i paschalików, które znajdziemy na ławce przy wyjściu bocznym z kościoła, są przeznaczone na Caritas i  traktowane jako jałmużna wielkopostna. Ofiary prosimy składać do oznaczonej puszki.

9. Zachęcamy do włączenia się w akcję pomocową Caritas, która obejmuje zbiórkę żywności i środków czystości. Dotrze ona przed świętami do potrzebujących z trenu naszej parafii. Torby charytatywne do tego przeznaczone, które można znaleźć w kościele przy figurze św. Antoniego, po napełnieniu, prosimy przynosić na plebanię.

10. Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Świat” w Szlachtowej ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Do użytku wewnętrznego