Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

2. Ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: codziennie w dni powszednie nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.00 – po Różańcu jest Msza Święta; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny – w piątek wieczorem.

4. W liturgia tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – w poniedziałek; święto św. Łukasza Ewangelisty- patronalne święto Służby Zdrowia – we wtorek; wspomnienie św. Jana Kantego – w czwartek; uroczystość św. Jana Pawła II – patrona Małopolski – w sobotę.

5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00; aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.45; Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z Rodzicami – w poniedziałek na godz. 17.00; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 18.15; Lektorów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; DSM – w piątek na godz. 15.40.

6. Wybory do Rady Parafialnej na kolejną kadencję odbędą się w całej diecezji w przyszłą niedzielę. Dziękujemy za zgłoszonych kandydatów – lista kandydujących  znajduje się w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej. Karty do głosowania, które będą dostępne na stoliku z prasą zwierać będą również listę kandydujących. Oddajemy głos na dwóch kandydatów, zaznaczając krzyżyk przy nazwisku. Karty będzie można w przyszłą niedzielę wrzucić do oznaczonej urny.

7. Na cmentarzu parafialnym zakończył się proces oznaczania poszczególnych grobów. Na tym etapie prosimy o zanotowanie numeru grobu i zabranie kartki do domu. Powiemy, kiedy rozpocznie się etap zgłaszania się z nimi do kancelarii. Na razie prosimy w tej sprawie nie przychodzić.

8. Organizujemy Pielgrzymkę Parafialną na Węgry śladami św. Kingi i Sługi Bożego Janosa Esterhazego. Wyjazd w dniach od 18 do 20 listopada. Koszt 830 zł przy minimum 45 uczestnikach. Szczegółowy program na plakatach. Zapisy na plebanii. Termin wpłaty zaliczki do 25 października.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień oraz formularze do wypominków. Po wypełnieniu, prosimy przekazać któremuś z kapłanów. Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, są rozprowadzane w zakrystii.

LISTA KANDYDATÓW

przed wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej