Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Czas powagi, zadumy, wspominania naszych zmarłych. Jednym okiem spoglądamy na ich groby, ale drugim okiem doszukujemy się ich gdzieś tam w przestrzeni niebieskiej.

Po nieszporach za zmarłych wyruszyliśmy w procesji na nasz szczawnicki cmentarz. Tam odbyły się wspólne modlitwy przy pięciu stacjach. Następnie w kaplicy cmentarnej wysłuchaliśmy okolicznościowego kazania, a ci, którzy jeszcze nie uczestniczyli we Mszy Św., mieli możliwość uczynić temu zadość bezpośrednio po kazaniu i krótkim wspomnieniu zmarłych.

Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i wspaniałą atmosferę, która modlitwie sprzyjała. Do tego dołożyła się też piękna pogoda. Koniecznie trzeba też wspomnieć i gorąco podziękować policjantom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji z kościoła na cmentarz.