Korowód Świętych 2021

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ulicami Szczawnicy przeszedł Korowód Świętych zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ks. Józefa Tischnera w Szczawnicy, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Parafię w Szczawnicy.  Podkreślając to, że każdy jest powołany do bycia blisko Pana Boga, dzieci i dorośli wcielili się w postaci świętych patronów i aniołów budząc szczery zachwyt wielu ludzi. Korowód rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawnicy. Po przywitaniu, zawiązaniu wspólnoty, wysłuchaniu Słowa Bożego i opieczętowaniu „kandydatów do świętości” przez Pana Aleksandra Majerczaka, członka POAK pochód wyruszył w stronę Kościoła parafialnego. Przy asekuracji Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej kroczono ulicą Główną, modląc się tajemnicami chwalebnymi Różańca Świętego. Czas przemarszu urozmaicała swoim śpiewem schola parafialna przy akompaniamencie Pana Romana Wierciocha. Dzieci, rodzice, Dyrekcja Szkoły, Siostry Zakonne, członkowie AK, księża oraz szczawniccy kuracjusze i parafianie dotarli do kościoła parafialnego, gdzie po modlitwie nagrodzono tych, którzy najwytrwalej uczęszczali na nabożeństwa różańcowe oraz dzięki uprzejmości władz Miasta Szczawnicy i przy zaangażowaniu POAK wszystkie dzieci biorące udział w Korowodzie Świętych. Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy wpatrując się w świętych i błogosławionych chcieli przypomnieć światu o tym, że niebo to najwspanialsze z miejsc.