Zapraszamy na minirekolekcje

Zapraszamy na minirekolekcje

W tym trudnym czasie epidemii codziennie gromadzimy się wieczorami na Różańcu, a na jego zakończenie łączymy się duchowo z Jasną Górą i stajemy do Apelu. Na początku modlitwy różańcowej trzy pierwsze „Zdrowaś” to prośba o wiarę, nadzieję i miłość. Nadchodzący Wielki Tydzień to szczególna szkoła wielkopiątkowej wiary, wielkosobotniej nadziei i wielkoczwartkowej miłości.

Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński, na którego beatyfikację oczekujemy, oraz św. Jan Paweł II, którego stulecie urodzin obchodzimy, wskazywali na Maryję, jako na wzór wiary, nadziei i miłości. Oni również byli propagatorami modlitwy słowami „Apelu Jasnogórskiego”. „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”, to trzy działania, trzy głęboko biblijne postawy, to szkoła wiary, nadziei i miłości.

Chcemy wstąpić na jakiś czas do tej szkoły w czasie naszych parafialnym mini-rekolekcji on line. Prosimy już dzisiaj o modlitwę o ich błogosławione owoce w nas wszystkich i zapraszamy do korzystania z transmisji od poniedziałku do środy o godz. 19.00. Zechciejmy też zanieść podejmowane treści tym, którzy z różnych racji mają utrudniony dostęp do internetu. Każdy w komórce ma dyktafon - może warto sprawdzić czy działa udostępniając te treści starszym sąsiadom.

Od poniedziałku do środy będziemy prowadzić transmisje na żywo przez nasz parafialny profil na Facebooku. [Link do profilu parafii]

Zachęcamy także do zapoznania się z historią Apelu Jasnogórskiego, którą można przeczytać na stronie www Gościa Niedzielnego (KLIKNIJ TUTAJ).