Grupa Adonai

Grupa powstała w 2013 roku. Zgodnie z poleceniem księdza Proboszcza miała być grupą apostolską skierowaną do ogółu młodzieży, bez wchodzenia w struktury Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży czy Ruchu Światło Życie. Spotkania odbywają się w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej w domu parafialnym. Uczestniczą w nich 24 osoby z gimnazjum i liceum. Spotkania odbywają się w następującym cyku:

I piątek miesiąca: rozmowa na ważne, aktualne tematy związane z religią, życiem Kościoła, pogłębiająca wiarę, wyjaśniająca różne wątpliwości i pytania; temat spotkania staramy się wybierać wspólnie

II piątek miesiąca: ciekawy i wartościowy film oraz dyskusja na temat jego przesłania

III piątek miesiąca: rozważanie Pisma Świętego

IV piątek miesiąca: nabożeństwo (czuwanie, adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, droga krzyżowa, Msza święta z kazaniem do młodzieży – w zależności od potrzeb i okresu liturgicznego)

Młodzież angażuje się także w przygotowywanie i prowadzenie co piątek drogi krzyżowej w Wielkim Poście, nabożeństwa czterdziestogodzinnego, nabożeństw patriotycznych, przygotowaniem ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Z okazji świąt Bożego Narodzenia, członkowie grupy własnoręcznie wykonują kartki świąteczne, figurki Dzieciątka Jezus i okolicznościowe ozdoby. Z kolei na Wielkanoc przygotowują stroiki świąteczne.

Dla lepszej integracji grupy, wyjeżdżamy na liczne wycieczki i pielgrzymki. W czasie tych wyjazdów staramy się łączyć rozwój duchowy z wypoczynkiem i dobrą zabawą. Poza wyjściami w góry, wyjazdami do kina, pielgrzymkami do sanktuariów, odwiedzamy także kapłanów z pasją lub zajmujących się jakąś szczególną formą duszpasterstwa np. egzorcystę.

Serdecznie zapraszam na spotkania Grupy Adonai wszystkich chętnych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę w Boga i poszerzyć wiedzę religijną oraz lubią spędzać czas w gronie ambitnej młodzieży posiadającej dobre serca i dużo zapału, by czynić świat lepszym.

Przyjdź, zobacz, a jeśli Ci się spodoba zostań….

Ks. Michał