Ministranci

Posługa ministrantów polega na sprawowaniu przeznaczonych dla nich funkcji podczas liturgii Mszy świętej i nabożeństw. Pomagają oni w ten sposób kapłanom oraz czynią liturgię piękną i bardziej uroczystą. Służą Bogu i ludziom będąc bardzo blisko ołtarza. Także w swoim życiu codziennym powinni świadczyć o Chrystusie, któremu posługują w kościele. Jest to bez wątpienia wielkie wyróżnienie, ale także obowiązek jaki na siebie biorą.

Wspólnota ministrantów w parafii św. Wojciecha w Szczawnicy liczy 20 chłopców. Każdy z nich zobowiązuje się do służenia przy ołtarzu podczas jednej Mszy świętej w niedzielę i jednej w ciągu tygodnia. Poszczególnie posługi i funkcje ćwiczymy podczas zbiórek, które odbywają się w każdy Czwartek o godzinnie 1800 w kościele.

Aby zostać ministrantem trzeba najpierw przejść specjalne szkolenie w stopniu aspiranta. Zapisy prowadzone są w naszej parafii zawsze wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego (we wrześniu). Po trzymiesięcznym kursie, aspiranci podczas specjalnej Mszy świętej otrzymują z rąk księdza Proboszcza kapturki i stają się pełnoprawnymi ministrantami. Zwykle ma to miejsce na początku grudnia.

Serdecznie zachęcam chłopców, którzy chcieliby służyć Chrystusowi przy ołtarzu do wstąpienia w szeregi ministrantów naszej parafii.