Ogłoszenia - II niedziela Adwentu

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. W całej Polsce wspieramy dzisiaj naszą modlitwą Kościół na Wschodzie. Ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie prosimy składać do puszek umieszczonych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nowenna do Bożego Miłosierdzia - w piątek wieczorem. W czasie Adwentu w dni powszednie rano jest tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30  - Roraty. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy! Pół godziny przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Łucji – w czwartek, jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego; wspomnienie św. Jana Od Krzyża – w piątek.
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 17.00 – Msza Święta, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej;  scholę w środę na godz. 16.00; Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godz. 17.00; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze oraz opłatki są rozprowadzane w zakrystii.
  7. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Młodzież ze szkolnego koła Caritas w  wybranych sklepach w centrum Szczawnicy będzie jeszcze w najbliższą sobotę zbierać żywność długoterminową oraz środki czystości. Bóg zapłać za okazane serce!
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Zbigniew Zachwieja, † Maria Słowik i † Maria Włodarz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.