Ogłoszenia - XXX Niedziela zwykła - 28 października 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 - jubileuszowa z okazji 50-lecia Koła Łowieckiego „Przehyba” i 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie, do wtorku włącznie, Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00, a po nim Msza Święta. Różaniec we wtorek poprowadzą dzieci z klas „0”.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: Uroczystość Wszystkich Świętych – w czwartek; wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w piątek.
  4. W środę ostatnie październikowe Nabożeństwo Różańcowe rozpocznie się o godzinie 16.30. Zmiana pory ma związek z VII Korowodem Świętych, którego uczestnicy w tym samym czasie będą odmawiać różaniec, zbliżając się do kościoła. Rozpoczęcie korowodu w Szkole Podstawowej nr 2. po rozstrzygnięciu konkursu, które nastąpi o godzinie 15.45. Po przyjściu do kościoła odbędzie się prezentacja wybranych świętych wraz z modlitwą za ich wstawiennictwem, a następnie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy do udziału i w miarę możliwości przygotowania odpowiednich strojów!
  5. W czwartek, w Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy Świętych przed południem będzie taki  jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza Święta w kościele będzie o godz. 12.00. Po południu, o godz. 14.30, odśpiewamy Nieszpory za Zmarłych, a następnie udamy się procesjonalnie na cmentarz. Po kazaniu na cmentarzu będzie tam ostatnia tego dnia Msza Święta – zamiast Mszy Świętej w kościele. Ofiary składane do puszki na cmentarzu przeznaczone są – zgodnie z tradycją – na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  6. W piątek, w Dzień Zaduszny Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.00 i 9.00, ta ostatnia ze specjalną modlitwą za zmarłych. Po południu Msza Święta na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00 zaś w kościele o godz. 17.00. Ta Msza Święta będzie połączona z Nieszporami za Zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Prosimy korzystać ze spowiedzi przed 1 listopada w czasie nabożeństw, w środę spowiedź od godziny 16.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7.00. a następnie nabożeństwo wynagradzające.
  8. Pamiętajmy o pomocy zmarłym przez modlitwę, zyskiwanie odpustów oraz  wypominki. Na stoliku z prasą można znaleźć kartki – formularze do wypominków. Po wypełnieniu należy złożyć je w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży. Wypominki tzw. jednorazowe połączone z modlitwą różańcową odbywają się przez cały listopad codziennie o godz. 16.30, natomiast całoroczne w każdą niedzielę o godz. 7.15 i 10.15.
  9. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A zatem każdy, kto przyjmie w dniu odpustu Komunię Świętą, wyzbędzie się przywiązania do grzechu, także powszedniego, pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz w intencji zmarłych może zyskać odpust zupełny. Od południa 1 listopada i przez cały Dzień Zaduszny miejscem uprzywilejowanym do uzyskania odpustu pod zwyczajnymi warunkami zamiast cmentarza może być kościół lub kaplica publiczna.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie tzw. Legionu Misyjnego – grupy osób z terenu diecezji którzy wspierają diecezjalnych misjonarzy.
  11. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Zelatorów Róż Żywego Różańca w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy w Duchu Świętym w środę na godz. 19.00; Oazę Dzieci Bożych w piątek na godz. 16.00;
  12. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze i misyjne są rozprowadzane w zakrystii.
  13. Komendant Policji w Krościenku apeluje o ostrożność w kontaktach z oszustami, którzy stosując szantaż, usiłują nakłonić drogą telefoniczną, najczęściej starsze osoby, do odbioru rzekomo zmówionej przesyłki, zawierającej religijne publikacje i przedmioty. Celem jest wyłudzenie niemal sześćdziesięciu złotych. Cały proceder opisany jest w piśmie znajdującym się w gablocie z ogłoszeniami. Przypadki tego typu wyłudzeń, oraz wszelkie próby posługiwania się tą metodą prosimy natychmiast zgłaszać na Policję.
  14. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Dawid Lorenz. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.